Některá koupaliště v regionu si ještě na sezonu počkají. Zasáhla je totiž  povodeň – jedná se o koupaliště v Novém Bydžově a Chlumci nad Cidlinou.  Hradecká Flošna a koupaliště  v Lodíně  i Třebechovicích pod Orebem již mají otevřeno.

V Bydžově se začne již v pondělí

„Oficiálně sezonu zahájíme v pondělí 17. června. Po záplavách jsme museli vodu z bazénů vypustit, oba je vyčistit a nyní  se vracíme vlastně na začátek, znovu vodu napouštíme," řekl nám správce koupaliště Karel Rygl z Nového Bydžova.

To v Chlumci nad Cidlinou takové štěstí nemají. Podle správce koupaliště Jana Vopátka musejí ještě počkat, než hladiny řek více zklidní. „Je tu obrovský protitlak, takže nemůžeme špinavou vodu vypustit.  Jediná dobrá zpráva tak pro návštěvníky je, že  dnes začíná Chlumecké hudební  léto - tedy pravidelné čtvrtky s nejrůznějšími hudebními žánry," doplnil Jan Vopátek.

Lodín: panuje spokojenost

„Otevírali jsme prvním červnem a už máme z kempu i koupaliště  zaznamenáno na pět set návštěvníků. To je hned v úvodu sezony pěkný výsledek, jsme spokojeni. A protože máme solární ohřev, voda  má dvacet stupňů," libuje si  ředitel Správy majetku a sportovního zařízení v Lodíně Miroslav Kout.

„Koupaliště  máme v provozu od tohoto úterý, bazén vyhříváme, dnes už tam bude voda mít zhruba 22 stupňů. Letos máme nové technologie, což návštěvníci nevidí. Voda je ale krásně vyčištěná, takže s koupáním nejsou žádné problémy," uvedl ředitel třebechovických technických služeb Jan Solanič.

Voda ve Flošně se šestadvaceti stupni

Na koupališti Flošna  bude zahájena oficiální  letní sezona v pátek, bazénu jsou tu vyhřívané na teplotu minimálně šestadvaceti stupňů. „Tak, jako v minulé sezóně je zlevněno i odpolední vstupné od 16 hodin," řekla tisková mluvčí hradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Podle ní čekají návštěvníky určité novinky. V šatnách byl zdvojnásoben počet úložných skříněk. Oba kurty plážového volejbalu byly doplněny novým pískem.

Návštěvníci se budou moci slunit kolem bazénu na nových lehátkách. Koupaliště má k dispozici i nové aerodynamické čluny na tobogány.

Kolik zaplatíte za celodenní koupání?
Místo – cena za dospělého nad 15 let – cena za dítě:
• Hradec Králové – Flošna – 115 korun – 75 (děti od 120 centimetrů)
• Chlumec nad Cidlinou – 40 korun – 20 korun (6 až 15 let)
• Lodín – 60 korun – 40 korun (3 až 15 let)
• Nový Bydžov – 50 korun – 35 korun (bez omezení dolní hranice věku)
• Třebechovice pod Orebem – 70 korun – 45 korun (6 – 15 let)