I když počasí zatím nenapovídá, že koupaliště Flošna brzy zahájí sezonu, přípravy ze strany provozovatelů jsou intenzivní. Příznivci vodních sportů a relaxace si počkají pouze necelých čtrnáct dní a brány plovárny se otevřou veřejnosti.

V minulém roce si lidé stěžovali na některé nedostatky, a proto koupaliště prodělalo několik zásadních změn. Ty by měly zkvalitnit návštěvníkům poskytované služby.

„Během zimy byl nainstalován kamerový systém. Kamery zabírají nejen prostor kolem bazénů, ale i stojany na kola. Na parkoviště před Koupalištěm Flošna budou přidány bezpečnostní stojany na kola. Během měsíce května přibudou bezpečnostní schránky na věci, které budou rovněž snímány kamerami,“ řekla Jaroslava Bernhardová, která je pověřena řízením hradecké Správy nemovitostí.

Opatření mají snížit množství krádeží. Na horní terase bude nový prodejní stánek pro potřeby návštěvníků koupaliště. „Další významnou změnou je osvětlení bazénů, které umožní i noční koupání.

„V přípravě jsou i nové internetové stránky, které budou spuštěny v brzké době. Ty umožní aktuální záběry z web kamery přímo z koupaliště. uvedla Bernhardová. V restauraci proběhla výměna dlažby za protiskluzovou a bylo nainstalováno nové výdejní okno, které má urychlit obsluhu návštěvníků koupaliště. Instalací klimatizace do fitness bude zpřístupněno cvičení i v horkých letních dnech,“ uzavřela Bernhardová.

Z důvodu velkého zájmu o squash na koupališti Flošna dojde ke zvýšení počtu sprch v šatnách. Koupaliště Flošna v Hradci Králové zahájilo začátkem měsíce dubna přípravu na svou druhou letní sezonu.

Práce probíhají především na venkovní části při čištění nerezových bazénů a přípravě technologie. Dále probíhá údržba travních ploch a opravy dlažby kolem bazénů.