K jeho naplnění je potřeba více než 11 tisíc metrů krychlových vody.

Starosta Chlumce nad Cidlinou Miroslav Uchytil nabízí dvě různá řešení problému.


V čem obě varianty spočívají?
Město má na výběr ze dvou možností, které by současný stav vyřešily. Jednou z nich je kompletní rekonstrukce stávajícího koupaliště a druhou výstavba nového bazénového centra. Ať zvolíme variantu, kterou chceme, bude se jednat o vysokou investici, ale se současným stavem je potřeba něco dělat. Z netěsnících boků nám denně uniká kolem 3500 metrů krychlových vody, a tím se provoz prodražuje.


Co je pro město v současnosti reálnějším řešením?
Vzhledem k tomu, že na takovouto stavbu není možné získat žádnou dotaci z Evropské unie a přímé investice z rozpočtu města se pohybují kolem devíti milionů, pak reálnější se jeví rekonstrukce stávajícího koupaliště. Nákladově se bude pohybovat kolem 20 milionů, což je suma, kterou si ještě může město dovolit. Stavba bazénového centra by stála více než dvojnásobek.


Na kdy plánujete začátek rekonstrukce a co všechno město v nejbližší době čeká?
Letos už to nestihneme, ale příští sezonu bychom občany rádi potěšili. V brzké době nás čeká obnova místních silnic a zdejší radnice. Do roka chceme zahájit výstavbu nové přístupové komunikace do průmyslové zóny a kompletní přestavbu domu dětí a mládeže.