Přesnou podobu už získal projekt na opravu místního koupaliště, kterou město několik let odkládalo. „Vzhledem k zvyšujícím se nákladům na údržbu a provoz jsme se rozhodli koupaliště opravit co nejdřív,“ uvedl starosta města Miroslav Uchytil.

V průběhu několika měsíců se zastupitelé rozhodovali, jestli postavit nový krytý bazén nebo opravit stávající koupaliště. „Oprava je nyní pro náš rozpočet přijatelnější, ale i tak budeme muset spoléhat na peníze ze státních fondů. Renovace se vyšplhá na 23 milionů korun. Pokud nedosáhneme na dotaci, pak nám zůstane projekt jen na papíře, protože celou částku město investovat nemůže,“ upřesnil starosta situaci.

Doplnil, že pokud by vše bylo ideální, pak by se s rekonstrukcí začalo už v příštím roce a další sezonu by koupaliště začalo v novém hávu. Podle projektu se objem vody zmenší o 60 procent a z 11 tisíc metrů krychlových se změní na 2700 metrů krychlových. „I tak zůstaneme největším koupalištěm ve Východních Čechách,“ poznamenal. Uprostřed koupaliště vyroste dřevěná chýše umístěná na ostrůvku, který bude ve tvaru rejnoka a s „pevninou“ spojen dřevěným mostem. Dalším doplňkem areálu se stanou postřikovače a osvěžující vodní stěna i skluzavka pro děti.

„Doufáme také v brzké odkanalizování Nového Města, a tím i lepší kvalitu vody v Bystřici, ze které je koupaliště napouštěno. Znamenalo by to méně chemikálií a nižší náklady na provoz,“ uzavírá starosta.