Stavba letního koupaliště za 550 milionů korun v sousedství stadionu v Malšovicích může začít na konci roku. Stačí, aby radnice včas vybrala dodavatele.
„Brzy bychom měli mít stavební povolení. Do konce června chceme vyhlásit soutěž na firmu, která koupaliště vybuduje. Pokud se nám podaří podepsat smlouvu v říjnu a bude příznivé počasí, tak stavba může začít letos a skončí v roce 2010,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Bazény s restaurací a dalším zázemím bude moct podle radnice postavit jakákoliv firma z Evropy. „Jde o nadlimitní zakázku, která se vyvěšuje i na webech Evropské unie. Otázkou je, jaká budou kritéria soutěže. Musíme rozhodnout, zda bude jediným měřítkem cena nebo třeba i garance,“ řekl náměstek primátora.

Otazník však stále visí nad financováním celého projetku. Radnice hodlá stavbu zaplatit prodejem městského majetku. Zatím ale není jisté, čeho se město chce vzdát. Radní proto rozhodnutí o způsobu placení odložili na květen.

„Pro prodej připadají v úvahu pozemky k zastavění, například kolem fotbalového stadionu v Malšovicích. Může jít také o budovy, které jsou ve špatném stavu. Jejich oprava by přišla na miliony korun a městu by se to začalo vracet až za mnoho let,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.

Součástí projektu je výstavba nového parkoviště a křižovatka na druhém městském okruhu, která by měla vzniknout mezi mostem a nadjezdem v Malšovicích.

„Rozšiřovací a odbočovací pruhy, cyklostezky a nasvícené chodníky budou stát zhruba sto milionů korun. Umožní však odchod návštěvníků koupaliště nebo fotbalu a výjezd aut,“ řekl Josef Malíř.