„Devadesát milionů korun vydá město z rezervy rozpočtu, dalších 435 milionů pokryjeme úvěrem. Zaplatíme ho výnosy z prodeje městského majetku, například pozemků pod křižovatkou Mileta nebo celé severní zóny,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Boris Herman.

Podle opozičních zastupitelů je ale stavba koupaliště předražená. Navíc někteří tvrdí, že konečná cena bude téměř dvojnásobná.

„Město počítá s tím, že bude úvěr splácet dvacet let. Ročně to bude 43 milionů korun. Už nyní jsme do projektu nějaké peníze dali. A když si připočtete vícepráce, tak jsme na miliardě. Mám studie, podle kterých by se takové koupaliště dalo postavit za 180 milionů korun,“ řekl zastupitel za KSČM Lubomír Štěpán.

Úroky by však podle náměstka primátora Josefa Malíře neměly přesáhnout 120 milionů korun. „Půjde o překlenovací úvěr, který zaplatíme co nejrychleji prodejem majetku. Pokud si úvěr vůbec budeme brát, tak rozhodně nebudeme platit takovou sumu. Ano, koupaliště bude drahé, protože jsme vybrali největší variantu s celoročním provozem. Ale bláboly o 180 milionech jsou nesmysl. Tolik stojí jen technologie pro dvoutřetinový areál.“

Radnice začala hledat možnosti, jak cenu stavby snížit. „Ušetříme případným odpočtem DPH a také už nepočítáme s úpravou parkoviště. To by znamenalo úspory 90 milionů,“ dodal Boris Herman.

Město má na koupaliště stavební povolení. Práce začnou nejdříve na jaře 2009.