„Jde o velkou soutěž, při které zaberou různé lhůty kolem pěti měsíců. Pokud všechno půjde hladce a nikdo se neodvolá, tak bychom do konce roku mohli mít vybranou firmu pod smlouvou,“ uvedl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Podle informací Deníku se už nyní městu hlásí první zájemci. „Informace o soutěži jsou také v evropském věstníku. Může se přihlásit každá firma, která splní kvalifikační předpoklady,“ řekl vedoucí investičního odboru hradecké radnice Valentýn Avramov.

Nejdůležitějším kritériem při výběru firmy bude podle seznamu, který odsouhlasili radní, výše nabídkové ceny. Při hodnocení bude tvořit 50 procent. Za dobu stavby mohou společnosti získat maximálně 35 procent, za výši smluvní pokuty za prodlení deset procent a pouze pět procent mohou firmy dostat za délku záruční doby.

Pokud se radnici podaří vybrat stavební společnost letos, práce na koupališti by měly začít už na jaře 2009. „Předpokládaná doba dokončení je zhruba polovina následujícího roku. Chceme stihnout většinu nebo alespoň polovinu letní sezony,“ řekl náměstek primátora Malíř.

Aquapark, který bude mít podle radnice celoroční využití, přijde městskou pokladnu na 525 milionů korun.

„Zastupitelé už odsouhlasili, že 90 milionů korun zaplatíme z rozpočtu města a na zbylých 435 milionů si vezmeme úvěr,“ řekl náměstek primátora Boris Herman. (raš)