Konec koupání venku? Provozovatelé koupališť nevěří, že ještě bude teplo, a proto už sezonu odpískali. Zaplavat si můžete už jen na hradecké Flošně nebo na koupališti v Třebechovicích pod Orebem. Na obou místech je voda přihřívaná.

Nejdéle zůstane v provozu největší koupaliště na Hradecku – Flošna v krajském městě. „Venkovní bazény zůstanou otevřené až do konce září,“ prohlásil vedoucí Jan Konvalinka. Lidé se podle něho nemusejí bát, že ve vodě prochladnou, je totiž ohřívaná až na 26 stupňů Celsia.

„Sezona už bude končit. Máme ještě otevřeno v sobotu a v neděli, a je konec,“ uvedl Jaroslav Halamka z koupaliště v Třebechovicích pod Orebem. I tady je voda přihřívaná, ovšem její teplota se i přesto nyní pohybuje jen kolem 17 stupňů Celsia. Sluneční kolektory na její ohřátí na vyšší teplotu nestačí, jelikož v noci už je chladno.

Koupaliště v Lodíně u Nechanic už osiřelo. „Provoz jsme ukončili k 31. srpnu,“ sdělil ředitel Správy majetku a sportovních zařízení Lodín Miroslav Kout.
Podobné je to také v Novém Bydžově. „Sezonu jsme ukončili 31. srpna. Dál to nemělo cenu, a to i přesto, že jsme původně chtěli provoz zachovat až do poloviny září,“ řekl vedoucí sportovišť Technických služeb města Nový Bydžov Karel Rygl. Vysvětlil, že důvodem dřívějšího konce sezony bylo nevlídné počasí a předpověď, která už návrat letních teplot neslibovala.

Návštěvnost koupališť byla průměrná, někde přišlo lidí víc než v předchozích letech, jinde naopak méně. Nejvyšším počtem návštěvníků se může chlubit hradecká Flošna, kam se zatím přišlo vykoupat 95 tisíc lidí. Stejně jako vloni, tedy 30 tisíc návštěvníků přivítalo třebechovické koupaliště. Lodín hlásí 27 tisíc návštěvníků, což je o pět tisíc méně než vloni. „Loňské léto bylo výborné, letos skončilo brzy. V srpnu bylo hezky jen pár dní,“ řekl ředitel Miroslav Kout. Na novobydžovské koupaliště vloni přišlo 18 tisíc lidí.