„Pokud nebudou problémy třeba s povodní, je termín reálný. Nejde o žádný stavební zázrak. Spíš o to, jakou politiku zvolila v soutěži konkurence. My jsme vsadili na krátkou dobu výstavby a nízké penále, zatímco ostatní to udělali naopak,“ uvedl člen představenstva firmy Geosan Group Jaroslav Dolejší.

Společnost nakonec přistoupila také na požadavek města o navýšení sankcí.

„Pokud nesplní termín, budou platit deset tisíc korun denně. Když to nestihnou ani do konce května, uhradí jednorázově šest milionů korun, a tím se vyrovnají v penále ostatním nabídkám. V žádném případě nechceme, aby šel termín na úkor kvality,“ řekl náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Geosan Group se před stavbou, která začala před dvěma týdny, nejvíc obával řeky Orlice v sousedství vodního areálu.

„Báli jsme se toho, že se rychle zvýší hladina řeky. Zastínění přítoků vody do stavební jámy totiž není jednoduché. Nakonec jsme našli řešení. Povodně by neměly ohrozit ani hotové bazény. Jejich hladina bude na stoleté vodě a navíc na metr a půl vysokém valu. Kvůli zatížení budou napuštěné celý rok,“ řekl Jaroslav Dolejší.

Vodní plochy v areálu o rozloze tři a půl hektaru by měly být o velikosti dvou tisíc metrů čtverečních. V nerezových bazénech s řadou atrakcí a v líné řece bude celkem 2400 metrů krychlových vody.

„Bude to pitná voda, technickou dodávat do systému neumíme. Odpaření a ztráty mohou denně dosáhnout až tří procent. Část bazénů bude vyhřívaná. První dodávka by měla být podle dohody města s dodavatelem s výraznou slevou,“ řekl František Barák, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace, které patří veškeré rozvody vody.

Aquapark s celoročním provozem pojme najednou až 5400 návštěvníků.