Sliby stavební firmy Geosan Group, že vybuduje letní koupaliště v Malšovicích za 28 týdnů, dostaly na frak. Společnost požádala radnici o posunutí termínu o čtyři týdny. Letos koupaliště hotové nebude.

Městští radní se tentokrát příliš nevzpírali a skluz povolili. Předání díla totiž zkomplikovaly práce navíc, které si nadiktovalo město.

„Správa nemovitostí přišla s tím, že by se vstupní systém mohl rozšířit také o čipové hodinky, které už používají lidé v městských lázních. Diskuse o systému trvala dlouho a navíc dokumentace byla hotová o dvanáct týdnů později, než se očekávalo,“ vysvětlil důvody náměstek primátora Josef Malíř.

Výhodou čipových hodinek je, že lidé na koupaliště nebudou muset nosit peníze. Z „peněženky na ruce“ zaplatí vstupné do areálu a také některé služby či občerstvení.

Rozšíření systému přijde město na více než milion korun. Rozpočet stavby ve výši 354 milionů se však nezvýší. Naopak. „Proti vícenákladům budou také různé úspory ve výši 4,7 milionů korun. Celkem tak město ušetří 3,6 milionu,“ řekl Josef Malíř.

Radnice měla původně aquapark převzít letos před Vánocemi. Termín se však odsouvá na polovinu ledna. Podle primátora Otakara Divíška tak město ušetří peníze. „Za měsíc ušetříme řádově desítky tisíc korun na topení a dalších energiích,“ řekl hradecký primátor.

Další zpoždění si však Geosan Group už podle vedení radnice nemůže dovolit. „I když k jejich původní nabídce přičteme čtyři týdny, tak by v porovnání s dalšími firmami soutěž stejně vyhráli. Za každý další den prodlení ale zaplatí deset tisíc, a pokud to nestihnou do května, tak je čeká pokuta šest milionů korun,“ dodal Malíř.