Celý den koupání v novém akvaparku u řeky Orlice v Malšovicích, který město hodlá otevřít v květnu, bude dospělého návštěvníka stát 90 korun. Vyplývá to z ceníku, který v úterý schválili radní.

„Ceny jsou o něco dražší než na koupalištích v okolí, ale zase máme uvnitř areálu atrakce zdarma. I tak město počítá s tím, že akvapark bude ztrátový. Radnice bude jeho provoz dotovat zhruba dvanácti miliony ročně,“ uvedla Jaroslava Bernhardová, ředitelka městské firmy Správa nemovitostí Hradec Králové, která bude areál provozovat.

Nový ceník počítá s řadou slev pro návštěvníky. Děti do šesti let budou mít vstup zcela zdarma. Od šesti do patnácti let, studenti, osoby nad 60 let a invalidé budou mít celodenní vstupné za 50 korun.“

Pro zaměstnané lidi hodlá radnice zavést také odpolední vstupné od 17 hodin. Cena u dospělých se sníží na 60 korun, ostatní zaplatí 40 korun.

„Vstupenky lze pořídit ještě levněji při použití městské karty nebo po zakoupení čipových hodinek. Cena se pak sníží v průměru o deset korun. Hodinky stojí dvě stovky, ale dají se využít i v městských lázních a v krytém padesátimetrovém bazénu. Už jsme jich prodali asi 4500 kusů,“ dodala ředitelka.

Slevy dostanou také dospělí, kteří přijdou s dětmi. Například dva lidé se dvěmi ratolestmi zaplatí za den 230 korun, s hodinkami dají 200 korun.

Nový akvapark v Malšovicích s celoročním provozem, který by měl do konce měsíce projít kompletní kolaudací, se bude jmenovat Koupaliště Flošna. Název rovněž v úterý odsouhlasili hradečtí radní. „Název vyplynul z průzkumu mezi budoucími zákazníky a ze soutěže na základních školách. Jméno vymyslela jedna celá třída. Budou mít za odměnu vstup zdarma. Myslím, že se ujme,“ uvedla Jaroslava Bernhardová.

V návrzích dětí se objevila celá řada zajímavých jmen, jako U lízátek, Fantazie, Orličák, Malšák, Vodní svět nebo Stromovka. „Velmi originální byl název Hrobka krále Šalamouna. Navrhli jsme ho na udělení zvláštní ceny,“ sdělila ředitelka Správy nemovitostí.

Akvapark přivítá první návštěvníky v průběhu měsíce května. Oficiální otevírací doba koupaliště bude od 9 do 21 hodin. Podle Bernhardové však bude záležet především na počasí. „Počítáme s tím, že v parných dnech otevřeme dřív a zavírat budeme třeba až o půlnoci.“