Stavba koupaliště Flošna s celoročním provozem ve čtvrti Malšovice je definitivně minulostí. Celý vodní ráj za téměř 350 milionů korun bez DPH prošel kolaudací. Dělníci už v areálu dodělávají maličkosti.

„Ještě čekáme na kolaudační souhlas stavebního úřadu, který by mohl dorazit v pondělí. Ale neměl by tam být vážný problém.

Nenašly se žádné závady, které by bránily provozu,“ uvedl vedoucí investičního odboru hradecké radnice Valentýn Avramov.

Ke kolaudačnímu souhlasu chybí vyjádření krajských hygieniků, kteří zkoumají vodu v bazénech. Stavební úřad si navíc vyžádal dokumentaci na kontrolu.

„Mezi drobné závady v areálu, které se ještě musí odstranit, patří třeba sjednocení barevného tónu na toboganech. Celá konstrukce je žárově pozinkovaná, ale některé části jsou udělané dřív a jejich barva se liší. Proto se musí natřít. Jsou to vážně jen drobnosti,“ řekl vedoucí odboru.

Slavnostní otevření radnice plánuje na 20. května, kdy si návštěvníci budou moci celý areál projít. Plavcům se otevře o den později.

Základní vstupné na koupaliště s kapacitou 1600 lidí bude 90 korun, město však počítá s řadou slev. Obavy, že si první návštěvníci nebudou mít kam lehnout, jsou mylné.

„Je tam zhruba třináct tisíc metrů čtverečních ploch na opalování. Asi na sedmi tisících metrech je položený travní koberec. Zbytek je osetý. Během dvou měsíců bude tráva všude,“ dodal šéf městských investic.

Co všechno v areálu koupaliště najdete:

Provozní budova:
bar, restaurace s bowlingem

Wellness studio:

bazén s tryskami, kurty na squash, posilovna,vířivka, finská sauna a biosauna,aromatická, kabina, masážní sprchy, sprcha vichi, neoqi vana, solárium, masáže

Venkovní prostory:
tři tobogany – sjezd na duši, klasický a skluzavka jump, líná řeka, 50m bazén, rodinný bazén s divokou řekou, dětský bazének, dětské hřiště, dva kurty na plážový volejbal