Nestálé počasí o letošních prázdninách. To je podle provozovatelů plováren v okrese důvod nižší návštěvnosti. Někde už sezonu odpískali, jinde skončí za pár dnů.

Lidí přišlo o dost méně než vloni„Zatímco vloni jsme měli tržby kolem 600 tisíc, letos budeme tak o 100 tisíc níž,“ prohlásil Josef Kožíšek, ředitel novobyd〜žovských Technických služeb, které provozují tamější koupaliště. Za propad tržeb podle něho může počasí. „Vloni byla delší dobu extrémní tepla, letos bylo dva dny hezky a pak zase hůř,“ domnívá se.

Podobný názor má i Jaroslav Halamka, šéf Technických služeb v Třebechovicích pod Orebem. „Sezona na koupališti V Boře byla mizerná. Nevládlo stálé počasí,“ má jasno.

Vedení koupaliště v Lodíně u Nechanic považuje letošní sezonu za vydařenou, a to i přesto, že počet návštěvníků v porovnání s loňským rokem klesl. „Vloni bylo počasí extrémní, panovalo víc teplých dnů. Vloni se u nás vykoupalo tak 28 až 29 tisíc lidí, letos to odhaduju na 23 tisíc,“ řekl nám ředitel Správy majetku a sportovních zařízení Lodín Miroslav Kout.

Letošní sezonu na městském koupališti v Chlumci nad Cidlinou ovlivnily kromě počasí také chybějící atrakce. „Lidé dnes chtějí tobogany, skluzavky a podobně. To tady není . Voda byla letos vynikající, ale lidé stejně nepřišli,“ uvedl správce Jan Vopátek.

Jako špatnou hodnotí sezonu rovněž vedoucí hradeckého koupaliště Stříbrný rybník Zdeněk Podal. Vykoupat se sem letos přišlo o polovinu lidí míň než vloni. „U nás to ovlivnila především rekonstrukce sousedního mostu, kvůli níž tady nebylo kde zaparkovat,“ myslí si Podal.

Zatímco na Stříbrném rybníku sezona oficiálně skončila už v neděli, jinde plovárny ještě fungují. Dlouho to však už nevydrží. Koupaliště v Lodíně zavře bránu v pátek, bazény v Třebechovicích a v Chlumci ukončí sezonu v neděli. Nejdéle budou moci lidé plavat v Novém Bydžově. „Předpokládám, že provoz udržíme do 10. září,“ uvedl ředitel Josef Kožíšek.