Mateřská škola Slunečnice je součástí školského zařízení Mateřská škola, Speciální základní škola a Praktická škola Hradec Králové. Je určena dětem, které mají speciální vzdělávací potřeby různého typu a stupně, včetně kombinovaných vad.

Děti navštívily známé postavy

Letošním karnevalem děti provedl kouzelník se svými pomocníky – králíky z klobouku. Kouzelník měl připravena zajímavá kouzla a čáry, děti mu s kouzlením pomáhaly. Dětem vykouzlil i pohádky ze známých televizních večerníčků. Dramatizaci večerníčkových příběhů si vzaly na starost učitelky. Děti se tak na karnevale mohly potkat například s pohádkovými postavami Včelích medvídků, Krtečkem, Bobem a Bobkem či Křemílkem a Vochomůrkou.

Na děti v tento den čekala i spousta karnevalové zábavy. Nechyběla přehlídka masek, zpěv písniček ani bál se slavnostní hostinou.

Chystají zápis, otevřou se dveře

Zájemcům se dveře hradecké MŠ Slunečnice otevřou 18. března. Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání se uskuteční v týdnu od 13. do 18. dubna. Více informací najdete na webu mateřské školy: www.ms-slunecnice.estranky.cz.

Renáta Bašová