Pád developerské společnosti Eube, která se dostala do finančních potíží, kromě časového posunu výrazně nepoznamenal plánovanou přestavbu bývalé koželužny v Kuklenách na centrum s byty, kancelářemi a obchody.

Podle vedení radnice převzala projekt jiná společnost. „Jde o firmu Komerční centrum Kollárova. Je to jedna z dceřinných společností Eube, které spravuje financující banka,“ uvedl náměstek primátora Josef Malíř.

Rekonstrukce areálu z devatenáctého století, který rychle chátrá a stal se terčem zlodějů, by podle architekta projektu Miroslava Horského mohla začít v roce 2012. Důležitým krokem bude změna územního plánu, která umožní výstavbu bytů. Zatím prošla městskou radou, ale ještě ji musí schválit zastupitelé.
„Když půjde všechno hladce, tak by investor mohl mít v příštím roce povolení a možná už přijdou na řadu demolice některých budov. První etapa by pak mohla začít v roce 2012,“ potvrdil architekt.

Eube chtěla původně za 460 milionů na 5000 metrech čtverečních vybudovat bytový komplex s dvoupatrovými apartmány, relaxační centrum s restaurací, administrativní komplex o velikosti 6000 metrů čtverečních a také parkovací dům. Na areál měl navazovat park s umělým kluzištěm či in–line dráhou se zachováním vodního náhonu.

„Variant náplně existuje několik a záleží na investorovi, kterou zvolí. Myslím si však, že částečně ustoupí od stavby luxusních loftů. Lidé nemají peníze a chtějí menší byty,“ dodal Miroslav Horský.