O převodu loni dokončené komfortní stanice za více než 200 milionů korun zastupitelstvo jednalo již loni, ale kvůli nesrovnalostem rozhodnutí odsunulo. Projekt výstavby stanice kritizuje senátor a krajský zastupitel Vladimír Dryml (ČSSD).

Kraj hasičskou stanici postavil v rámci státních a krajských investic do rozvoje průmyslové zóny Kvasiny-Solnice, kde sídlí expandující závod automobilky Škoda Auto. Peníze na stanici poskytlo ministerstvo financí prostřednictvím ministerstva průmyslu a obchodu. „Majitelem stanice by měli být hasiči, kteří ji užívají,“ řekl mluvčí kraje Imrich Dioszegi.

Zastupitelům loni ke schválení převodu chybělo kladné stanovisko ministerstva financí a nejasnosti byly i s vyjádřením ministerstva průmyslu. Obojí se podařilo vyřešit. Podle senátora Drymla se stanice údajně nestavěla podle původního projektu, chybí jí třeba požární nádrž. Dryml se také pozastavil nad tím, že odhadní cena stanice pro účely převodu je jen necelých 100 milionů korun. Vedení kraje ale Drymlovy výhrady označilo za lež.

(red, čtk)