Na Divoké Orlici a Dědině platil 3. stupeň povodňové aktivity, tedy stav ohrožení.

Povodně napáchaly na krajských silnicích škody přes 10 milionů korun. „Velká voda na čtyřech místech v kraji podemlela vozovky, odplavila krajnici či poškodila opěrné zdi. Silničáři nyní vyrážejí k silnicím, které byly zaplavené, a začínají sčítat škody. Jejich přesnou výši by měli znát do deseti dnů,“ uvedl tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

Na místech, která povodně poničily, je omezená doprava. „Největší škody vznikly na silnici u Sedloňova, kterou mohou nyní používat jen osobní automobily. Kvůli povodňovým škodám je zúžený průjezd či omezení také na silnicích mezi Častolovicemi a Libelem, v Kounově a v Lukavici. Odhadujeme, že škody přesáhnou 10 milionů korun,“ řekl výrobní náměstek ředitele krajské Správy a údržby silnic Petr Zima.

V Královéhradeckém kraji je celkem na 3 700 kilometrů silnic. Z nich kraj vlastní zhruba 3 300 kilometrů silnic II. a III. třídy, na kterých zajišťuje letní a zimní údržbu. O silnice se kraj stará prostřednictvím krajské společnosti Správa a údržba silnic.