Přilákal je sem Den otevřených dveří pořádaný k desátým narozeninám kraje. „Hodně dnešních návštěvníků patřilo k lidem spjatým s bývalým pivovarem,“ uvedl hejtman Lubomír Franc.

Jeho slova potvdila jedna z návštěvnic, paní Marie. „Dříve tady byl pivovar, ve kterém jsem pracovala. Je to tady teď všechno úplně jiné,“ sdělila. Zvědavá byla především na pracovnu hejtmana. „Chci se podívat, jak si tam žije,“ dodala. Hejtmanova kancelář lákala téměř všechny návštěvníky. „Zajímá mě, jak to tady vypadá a odkud se řídí kraj,“ prohlásil Luboš Mádle z Hradce Králové. Pochvaloval si zajímavé značení cesty k jednotlivým bodům v objektu pomocí turistických značek. „Dobrý nápad. Určitě tady nikdo nezabloudí“.

„Nás zaujala hejtmanova kancelář, která působí opravdu reprezentativně, i samotný pan hejtman. Ještě chceme vidět zasedací místnost krizového štábu,“ řekli Blanka a Jaroslav Fryntovi z Divce.

Návštěvníci si mohli odnést také propagační tiskoviny kraje, jeho sídel i zajímavých míst. „Velký zájem je o zimu a zimní sporty, tak nabízíme hlavně Krkonoše a lyžařské areály. Velký zájem je rovněž o novou publikaci Gastrospeciality Královéhradeckého kraje, která obsahuje regionální recepty a nabídku regionálních produktů,“ přiblížil Petr Kamenický z oddělení cestovního ruchu krajského úřadu.