A je tu oheň na střeše

Spor mezi částí krajského vedení ČSSD a Vladimírem Drymlem dlouho doutnal pod povrchem, na vzduch ho vytáhl až jeden (ne)povedený „informační únik.“

K novinářům se dostala kopie usnesení okresního výboru ČSSD v Hradci, která v něm žádá krajské zastupitele, aby nepodpořili odkup ani pronájem vrchlabské nemocnice.

„Jsem opravdu zaskočen. Proč se okresní organizace v Hradci vyjadřuje ke zdravotnickým zařízením na Trutnovsku?!“ rozohnil se včera Robin Böhnisch, poslanec a šéf okresní buňky ČSSD v Trutnově, pod které Vrchlabí spadá.

„Co do toho má Hradec co mluvit? Nemocnici tu potřebujeme,“ přidal se šéf vrchlabské místní organizace Josef Chvalina.

Ale nejostřejší reakce přišla podle očekávání od Vladimíra Drymla, který je se šéfkou krajské ČSSD Hanou Orgoníkovou už od voleb ve vleklém sporu.

„Nejsem figurka na šachovnici paní Orgoníkové a požádám předsedu strany, aby zasáhl. Jsem zděšen, jak okresní organizace v Hradci zasahuje do pravomoci krajských zastupitelů i mojí jako garanta zdravotní péče v kraji. Je to porušení základních principů demokracie. Já si do toho ale od lidí, kteří zdravotnictví nerozumějí, mluvit nenchám, a své sliby splním,“ prohlásil Dryml.

Hradecká okresní ČSSD se k odpovědi na otázku, kde unikly její vlastní informace, včera neměla. „Opravdu nevíme,“ dušovala se Orgoníková. Dodala ale, že koupě ani pronájem nemocnice nebyly ve volebním programu ČSSD.

„Jsou to vnitrostranické věci, nebudu se k nim vyjadřovat,“ řekla.

135 milionů. Taková je aktuální čístka, za kterou je Alexandr Seidl ochoten nemocnici kraji prodat. Nedávno se přitom hovořilo o 150 milionech, což bylo pro kraj příliš. „Prodám ji za znalecký posudek. Když mi kraj na něj řekne, že za tu cenu nemocnici nekoupí, klidně ji druhý den zavřu,“ uvedl Seidl. Odmítl, že by nemocnice byla zadlužená.

Česko – německá horská nemocnice Krkonoše,s.r.o.

Dipl. Kfm. Alexandr Seidl

Vklad: 5 000 000,– Kč

Obchodní podíl: 50%

LE CYGNE SPORTIF GROUPE a.s.

Vklad: 5 000 000,– Kč

Obchodní podíl: 50%

Zdroj: Obchodní rejstřík MVCR

Miliardář Seidl tvrdí, že je vlastníkem pouze movitých věcí. Nemovitosti, to je objekt nemocnice s přilehlým areálem, patří společnosti LE CYGNE SPORTIF GROUPE a.s. V ní ale Seidl má podle našich informací 38 procent akcií, ostatně sám je jejím generálním ředitelem. Akcie společnosti jsou podle Seidla veřejně obchodovatelné.

LE CYGNE SPORTIF GROUPE a.s. je obchodní společnost, která vlastní několik obchodních domů, továrnu na sklářskou výrobu v Kamenickém Šenově a má řadu dalších aktivit.