Vlna solidarity

„Zvedla se tu poměrně velká vlna solidarity a zájmu o Tříkrálovou sbírku. Na koledu se dokonce vydalo osm skupinek," prozradil Jiří Horák. Jen pro srovnání – loni tu koledovalo pět skupin, předtím čtyři a předchozí roky pouze jedna skupinka.

„Vysokou jsme rozdělili na několik sektorů – pro každou skupinu jeden. Poprvé se nám tak podařilo pokrýt úplné celou vesnici," dodává starosta.

Koledníkům ve složení Kašpar, Melichar a Baltazar na cestu požehnal pater Jiří Šlégr. Dobrovolníci v obci statečně vybírali peníze do zapečetěné kasičky Oblastní charity Hradec Králové i přes drobný déšť a vítr. Papírové koruny většině z nich brzy promokly, na náladě jim to ale neubralo. Vysokou se tak po celý den z různých koutů nesl zpěv tříkrálové písničky.

Zasloužená pizza

Koledníci putovali od domu k domu, otevřeli jim takřka všude. „Sice je škoda, že prší, má to ale i jednu výhodu. Lidé jsou doma a koledníky už očekávají," usmívala se bývalá místostarostka Vysoké. Promrzlí dobrovolníci se navíc mohli jít kdykoliv ohřát na obecní úřad, kde na ně čekal čaj i zasloužená pizza.