Nejlepší jezdci i nejzkušenější piloti předvedli své umění v rámci nejrozsáhlejší letecké a motoristické show v České republice - Helicopter show a Rally show. Největším lákadlem byla akrobacie v podání akrobatického vrtulníku BÖ105, vystoupení Petra Kopfsteina se strojem extra 330 a již tradiční hromadná nehoda se zásahem všech záchranných složek.

Doprovodný program Helicopter Show nabídl ukázky činností hasičů, policistů, zdravotníků, kynologů a mnoha dalších. Pro nejmenší diváky bylo připraveno mnoho soutěží. Hlavní letový program Helicopter Show začal v jednu odpoledne. Naopak Rally Show nastartovala návštěvníky už od rána. Na okruhu se hned v úvodu předvedly historické vozy a legendy motorsportu, které záhy vystřídaly drifty a road show.

Sobotní letový program Helicopter Show byl letos zahájen průletem skupiny vrtulníků společně s letouny Cessna Grand Caravan, připomínajícími svými vlastnostmi SUV mezi automobily.

Dlouho očekávaná premiéra akrobatického vrtulníku BÖ105 se na královéhradeckém nebi návštěvníkům předla při ukázkách hned dvakrát. Zkušený pilot Siegfried „Blacky" Schwarz ze skupiny Flying Bulls všem vynahradil loňskou neúčast a předvel dechberoucí prvky akrobacie s vrtulníkem. Akrobatický pilot Petr Kopfstein, kterého můžete od loňského roku vidět v sérii Red Bull Air Race, na hradeckém nebi ukázal, co má jeho stroj Extra 330 pod kapotou.

Diváci viděli i vystoupení letounů Albatros L39, L29 Delfín, Piper PA18 Super Cub nebo Z-137T. Akce se zúčastnila také armáda, která kromě průletu letounů JAS 39 Gripen přiletěla s vrtulníky Mi171Š a W3A Sokol. Druhý jmenovaný byl zároveň jedním z aktérů při simulované dopravní nehodě. Vrtulníky Mi2 a Mi17 se prezentuje LOM Praha. Opět zde byli zastoupeni výrobci jako Airbus Helicopters, Enstrom, Sikorsky, Robinson, McDonnell Douglas nebo Bell Helicopters.

Rally Show po roce opět otevřela autodrom CzechRing pro závodní speciály. Premiérou letošního roku byly paralelní jízdy na dvou okruzích. CzechRing tradičně přivítal nejlepší české teamy rally. Novinkou byl odpolední závod GPD Rally Cup, který se jel v rámci závodu Finále Mistrů a obsazení bylo opravdu hvězdné. Je totiž jen málo závodů, kde je možné porovnat závodní speciály homologované do mezinárodních soutěží FIA s vozy startujícími například v rallycrose nebo jiných soutěžích rally. Na startovní listině nechyběly ani legendy a historické závodní stroje. Okruhové speciály a divácky atraktivní drifty i sportovní vozy využily polygon. Tato kombinace umožnila start většímu počtu aut a pro diváky paralelní sledování obou tratí. Na offrodové dráze zazářily dakarské speciály a divácky oblíbené tialové tatry a speciály.