V lednu záchranáři zaznamenali rekordní počet 5402 výjezdů. „Srovnáme-li jejich množství se stejným obdobím loňského roku, jde o téměř 700 zásahů více,“ informoval Ivo Novák a upozornil, že na rozdíl od loňského roku, kdy velkou část výjezdů tvořily úrazy na horách, se letos ke zraněným lyžařům a dalším sportovcům vyjíždí minimálně. „Pokud by došlo k otevření lyžařských středisek, můžeme předpokládat další nárůst úrazů, se kterým bychom se museli vypořádat,“ sdělil mluvčí.

Problematické by podle něj bylo také směřování traumatických pacientů do zdravotnických zařízení, která jsou kvůli pandemii také zcela vytížená. Trutnovská, rychnovská a další nemocnice, které se o zraněné lyžaře za normální situace starají, jsou nyní zcela zaměstnány péčí o pacienty s chorobou covid-19.

Armáda pomáhá i s testováním. Mobilní odběrový tým například přijel na dobrovolné testování do Malých Svatoňovic.
Vojáci pomůžou v kraji i dál. V pondělní otevření věří skiareály

Kvůli epidemii koronaviru je od 27. prosince z nařízení vlády zastaven provoz skiareálů. Zástupci areálů opakovaně požadují obnovení provozu, a to za přísnějších podmínek než například v sousedním Rakousku, kde se lyžuje.