Nejvyšší denní nárůst onemocnění covid-19 zaznamenalo Trutnovsko, kde je podle údajů, které v sobotu dopoledne zveřejnila Krajská hygienická stanice v Hradci Králové, 274 nových případů. Během dvou dnů se zvýšil počet nakažených osob na Trutnovsku o 481. Na Náchodsku naopak přibyl za den jediný případ.

Více než dva tisíce aktivních případů má Hradecko, kde je 2394 onemocnění, za poslední den přibylo 156 případů. Na Trutnovsku se vyskytuje 1557 případů, na Náchodsku 1277, na Rychnovsku 755, na Jičínsku 654 aktivních případů.

Provoz už omezila i Fakultní nemocnice v Hradci Králové, která zrušila plánované neakutní operace, aby byla připravena zajistit dostatek lůžek potřebných pro péči o COVID-19 pozitivní pacienty. „Soustřeďujeme naše technické i personální kapacity na příjem dalších pacientů s COVID-19, kteří budou vyžadovat péči na standardních odděleních i jednotkách intenzivní péče, samozřejmostí však je zachování vysoce specializované a centrové péče o pacienty v těch stavech, které nesnesou diagnostický či léčebný odklad,“ uvedl ředitel Faktulní nemocnice Vladimír Palička.

Pacienti objednaní na neakutní operace do 15. listopadu budou obvoláni a informováni o důvodech odkladu a možnostech přeobjednáni. Fakultní nemocnice Hradec Králové k dnešnímu dni poskytuje péči zhruba stovce pacientů s onemocněním COVID-19, kteří jsou umístěni na několika pracovištích.