Bilance případů v jednotlivých okresech: Hradecko 23, Náchodsko 23, Trutnovsko 7, Jičínsko 3, Rychnovsko 2.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové leží pět pacientů, z nichž dva jsou ve vážném stavu. Mezi hospitalizovanými jsou ovšem také pacienti z jiných krajů.

Pardubický kraj má 58 případů. V České republice je celkem 2422 osob s prokázanou nákazou COVID-19. Královéhradecký kraj je třetím nejméně zasaženým regionem v České republice. Méně onemocnění COVID-19 mají Liberecký kraj (49) a Vysočina (46). Nejvíce naopak hlásí Středočeský kraj (255) a Praha (457).

Královéhradecký kraj připravuje další odběrová místa v nemocnicích. Zhruba od poloviny příštího týdne se mají otevřít v nemocnicích v Náchodě, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a Dvoře Králové nad Labem. Čeká se už jen na dodávku testovacích tyčinek. Jimi zdravotníci odebírají vzorky od osob, které přijíždějí do nemocnice.

„Máme snahu v co největší míře testovat,“ vysvětlil tento krok Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro zdravotnictví. „Čím více budeme testovat po celém kraji, tím bude narůstat počet nakažených osob. Není to špatně, protože o nich budeme vědět a budeme je mít pod kontrolou. V opačném případě by nárůst infikovaných osob zůstal skrytý a o to nebezpečnější,“ řekl.

Vzorky ze všech pěti nemocnic krajského zdravotnického holdingu bude analyzovat mikrobiologická laboratoř v Trutnově. Podle ředitele trutnovské nemocnice Miroslava Procházky odebrali zdravotníci během prvního týdne fungování odběrného místa zhruba stovku vzorků. Mikrobiologická laboratoř v Trutnově se připravuje, že počet zpracovávaných vzorků naroste. Snaží se navýšit kapacitu také technologicky.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník