„Dopravce nám vyšel změnami vstříc. Například pro cestující z Náchodska do Hradce Králové bude příjemné zkrácení jízdní doby spěšného vlaku Dobrošov v obou směrech. Ranní vlak dorazí do Hradce dříve a odpoledne bude odjíždět později. Jízdní doba klesne pod 50 minut,“ řekl hejtman Martin Červíček.

V průběhu jízdního řádu 2021 plánuje Správa železnic několik významných výluk, které ovlivní provoz vlaků ČD, a to zejména v úsecích Stéblová - Pardubice na trati 031 Hradec Králové - Pardubice, která potrvá od konce května do poloviny listopadu, a také mezi Trutnovem a Starou Pakou, která je naplánována od začátku července do poloviny srpna.

„Ve spolupráci se Správou železnic budeme kooperovat na co nejhladším průběhu plánovaných výluk a připravíme také náhradní dopravu tak, aby stavební práce na železnici co nejméně omezily cestující,“ informoval radní pro dopravu Václav Řehoř.

Nová technika dálniční policie v Jaroměři. Foto: Policie ČR
Jaroměřská „Kobra 11“ má novou techniku

Nový jízdní řád bude platit až do 11. prosince 2021. Regionální vlaky objednané Královéhradeckým krajem ujedou v období roku 2021 celkem 5,85 milionu vlakokilometrů. Denně vlaky ujedou 16 tisíc kilometrů. Celkem ČD v novém období zavedou 698 tras regionálních vlaků. V pracovní den se vypraví 624 vlaků, v sobotu 487 a v neděli 491. Dále na území kraje denně pojede 32 dálkových vlaků na lince R10 Praha - Hradec Králové - Trutnov.

Všechny dálkové i regionální vlaky ČD můžou používat také zákazníci integrovaných dopravních systémů VYDIS a IREDO.