Pro rodiče, kteří byli přivítání punčem, čajem, kávou a upečeným perníkem, byl připraven pestrý program s ukázkovými hodinami výuky, pro zájemce oběd ve školní jídelně, a hlavně velmi oblíbená prodejní výstava výrobků žáků všech tříd, včetně mateřské školky. Na závěr proběhl turnaj ve stolním tenise.

Výstava ukazuje krásy Afriky

Hradec Králové - Ve Studijní a vědecké knihovně HK jsou od tohoto pondělí do konce prosince k vidění unikátní fotografie z afrického státu Etiopie. Výstava má prostřednictvím fotografií ukázat život a krásy přírody v této velké africké zemi. Snímky mají též představit to, jak rozmanitý svět se skrývá v této kolébce lidského druhu.

Blíží se beseda pro sociálně ohrožené děti

Hradec Králové - V pátek 9. prosince od 14 hodin se v Domě dětí a mládeže (ul. Rautenkrancova 1241, u Fortny) v Hradci Králové uskuteční beseda s přírodovědnou tématikou určená pro sociálně ohrožené děti z Dětského diagnostického ústavu.
Jedná se o to, že Dům dětí a mládeže pomáhá dětem z Dětského diagnostického ústavu - vzájemně spolupracují už delší dobu.
„Přijde mi fajn, aby to lidé věděli. Naše organizace je přímo řízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, nejsme v gesci města Hradec Králové, ale i tak se najdou někteří, kteří nám vyjdou vstříc. Chtěla bych Domu dětí a mládeže poděkovat za vstřícnost," uvedla jedna z organizátorek. „Město se ukáže v lepším světle".