Pořadatelé si pro ně na úvod místo klasického předtančení připravili ukázku pravé východoslovenské svatby v typických národních krojích za zpěvu lidových písní. Pak už následovala klasická zábava, tanec, hudba a borovička.

Dobrá zpráva…pro turisty

Hradec Králové - Nejen hrady, zámky či kulturní místa lákají turisty. Zaměřují se také na elektrárny a místa s nimi spojené. Největší úspěch v rámci České republiky měla přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách, kterou loni navštívilo téměř osmdesát tisíc lidí.
V hitparádě návštěvnosti se objevují i další skvosty architektury a industriálního stavitelství. Svou pozici z minulých let drží královéhradecké Infocentrum zaměřené na obnovitelné zdroje energie (13 331 návštěvníků v roce 2015), které je umístěno v secesní budově malé vodní elektrárny Hučák. Celkem od jeho otevření v roce 2008 navštívilo hradecký Hučák 102 904 návštěvníků V říjnu loňského roku elektrárna přivítala 100 tisící návštěvnici, která přijela až z Havlíčkova Brodu.
Hydrocentrála elektrárny byla připravena v roce 1911 tak, aby se mohly uskutečnit zkoušky tří Francisových turbín s výkonem 300 koňských sil. První elektřinu tyto vodní turbíny dodaly ke konci ledna 1912. Ve 20. letech minulého století se uskutečnila z důvodu zvýšení výkonu rekonstrukce zařízení. V této podobě pracují všechna její soustrojí dodnes. Generátory jsou dokonce ještě původní z roku 1912.

Svátek vína Silénos: Letem světem v Aldisu

Hradec Králové - Blíží se Svátek vína Silénos „letem vinařským světem". Akce se bude konat v úterý 9. února od 16 hodin v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové. Jedná se o volné pokračování Svátku vína na soutoku (více informací na www.silenos.cz). Předplatitelé si mohou vstupenky objednat na adrese www.mojepredplatne.cz.