„Nově teď nabízíme občanům starším 80 let a tělesně postiženým možnost oficiálního přednostního odbavení. Do této chvíle byli automaticky řazeni do obecné fronty a mnohdy jim dlouhé čekání mohlo způsobovat potíž," vysvětluje důvody pro zavedení novinky Ľudmila Ducháčová, vedoucí správního odboru magistrátu.

Na rychlejší odbavení mají také už několik let nárok děti do pěti let, které mají vyčleněnou speciální kabinu, v níž nechybí ani hračky. „Fotografie na pas či občanský průkaz má přísné parametry a někdy je velice těžké pro staticky umístěný fotoaparát vystihnout okamžik, kdy se dítě dívá přímo do objektivu v požadovaném úhlu. Proto nám často pomáhají jejich maminky i hračky v kabině," říká Ľudmila Ducháčová.

Pódium ve Výravě bude patřit Davidu Kollerovi a Vypsané fiXe

Výrava /SOUTĚŽ/ - Tři koncerty a zábava až do půlnoci. Tak to bude vypadat tento pátek na letním parketu ve Výravě. Na pódiu se postupně vystřídají David Koller a jeho skupina a také dvě pardubické kapely: Vypsaná fiXa a Sabrage v čele Julianem Záhorovským. Chcete se i vy této skvělé hudební párty zúčastnit? S Deníkem můžete zcela zdarma. Stačí, když se zapojíte do naší soutěže a odpovíte na jednoduchou otázku, která zní: „Jak se jmenuje poslední deska, kterou vydala Vypsaná fiXa?" Odpovědi nám posílejte v pondělí (13. 7.) do 14 hodin na tuto e-mailovou adresu: veronika.skrivanova@denik.cz. Nezapomeňte připojit své jméno, kontaktní údaje, na nichž vás budeme moci o případné výhře informovat, a do předmětu e-mailu napsat „Výrava" . Hodně štěstí!