Dar ve výši 16 820 korun, který je výtěžkem dražby dresu Adriana Rolka, jenž hrál v Mladé Boleslavi a nyní je hráčem FC Olympia, převzal z rukou předsedy klubu Miloše Sazimy primář oddělení Libor Janeček. „Kvalita pana doktora Janečka je nadstandardní a chceme ukázat lidskou stránku sportu. Záměrně jsme vybrali menší nemocnici," uvedl Miloš Sazima.

Dobrá zpráva…pro Hradečáky

Hradec Králové - Žijete na vozíčku nebo vás problematika bezbariérovosti zajímá? Pak si udělejte čas ve čtvrtek. Jaké podmínky mají vozíčkáři na území krajské metropole? Kam se dostanou a kde je pro ně problém dojet? O tom bude mluvit Pavel Struha z Magistrátu města Hradce Králové na přednášce Mapujeme (bez)bariérový Hradec. Ta se uskuteční ve čtvrtek od osmnácti hodin v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě. Vstup je zdarma.

Prezident Zeman za dva měsíce opět navštíví hradecký kraj

Hradec Králové - Příznivci prezidenta Miloše Zemana se mohou těšit na jeho další návštěvu Královéhradeckého kraje. Hlava státu přijede ve dnech 30. března až 1. dubna. Hejtman Lubomír Franc to v pondělí oznámil krajským zastupitelům. Zatím ještě není jasné, na která místa Miloš Zeman zamíří, protože Kancelář prezidenta republiky seznámí  hejtmanství s přesným programem až za několik týdnů. Prezident kraj navštíví už potřetí. Loni zavítal například do Hradce Králové, Dobrušky, Trutnova, Rychnova či Kvasin, rok předtím ho přivítali lidé v Jičíně, Holovousech, Náchodě a Broumově.