Součástí je vyhodnocení soutěže O křišťálovou popelnici 2015. Klíčovým kritériem je tříděný sběr využitelných složek odpadů. Soutěž je určena všem obcím zapojeným v systému EKO-KOM, tedy aktuálně pro 6085 obcí a měst. Mezi nimi jsou také zástupci Královéhradeckého kraje: Dvůr Králové nad Labem 
a Týniště nad Orlicí.

Studenti představí své umění ze všech oborů

Hradec Králové - Labyrinty a bludiště, matematické analýzy hazardních her, stanovení obsahu antioxidantů v zeleném čaji, systém autovlaků, jazzová (r)evoluce, závislost mladých na počítačích a dalších téměř 280 soutěžních prací se představí na 38. celostátní přehlídce Středoškolské odborné činnosti. Hostitelské úlohy se ujala Střední průmyslová škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Hradební ulici. Témata prací si studenti volí sami, zcela svobodně na základě svého zájmu. Nejlepší autory samostatných prací navrhnou předsedové odborných porot na navazující zahraniční soutěže v USA, Číně a v Evropě, na kterých studenti přes obrovskou mezinárodní konkurenci získávají téměř každoročně ocenění.

Ateliéry umělců otevřou v sobotu své brány lidem

Hradec Králové - Den otevřených ateliérů se opět po roce uskuteční v sobotu od 9 do 17 hodin. Milovníkům výtvarného umění budou zpřístupněny ateliéry a dílny výtvarníků a řemeslníků – malířů, fotografů, sochařů, řezbářů, keramiků a dalších. Otevřené ateliéry jsou oslavou výtvarného umění, holdem výtvarnému talentu a řemeslné zručnosti.