Vyberte jméno pro budoucího potomka a rodinná hádka plná vášní a nařčení začíná! Může mít jméno vliv na charakter člověka? Jsou křestní jména spojena s předsudky? Nahlédněte do zákulisí jedné rodiny. Komedii zahraje divadelní soubor SemTamFór ze Zlína. Představení Jméno začíná v pátek v 19 hodin v hradeckém CC Lucie.

Fakulta a policie chtějí spolupráci

Hradec Králové - Hradecká pedagogická fakulta začala spolupracovat s policií. Na začátku týdne podepsali její děkan František Vaníček a šéf krajského ředitelství policie David Fulka memorandum. Spolupráce se bude týkat těchto oblastí: tvorba a realizace preventivně - informačních a osvětových kampaní, bloková či souvislá praxe studentů univerzity, podpora vědy a výzkumu. Jedním z prvních úkolů bylo vzájemné předávání zkušeností a metod komunikace s veřejností.

Gočárovy schody ovládli jezdci

Hradec Králové - Ve čtvrtek se v krajském městě u Velkého náměstí konala exhibice ve sjezdu ze schodů Gočárovy schody, která zároveň nabídla bohatý doprovodný program. Na městském okruhu navrženém zkušenými traťovými architekty vynikla cyklistická dovednost a výkonnost závodníků. V závodě na padesát minut a jedno kolo viděli diváci skvělou cyklistiku v podání těch nejlepších ve svém oboru. Pro hobby jezdce byla již tradičně určena Nova jízda, součástí akce byly i závody dětí.