Festival outdoorových filmů odstartoval

Hradec Králové - V pondělí odstartoval v hradeckém kině Bio Central již desátý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Jedná se o jednu z největších nejenom tuzemských, ale i světových soutěžních přehlídek daného žánru. Milovníci adrenalinu ocení pestrobarevnost letošních dokumentů, které jsou zaměřeny na sporty, dobrodružství, extrémní zážitky či cestopisy. Třídenní festivalová přehlídka včera v hradecké kině nabídla například krátký snímek K2. Klára. Krásno, který poodhalil jak se jediná Česka, jež kdy stanula na Mt. Everestu, „poprala“ s horou K2. Dnes od 20 hodin je na festivalovém menu například dokument o vysokotatranských nosičích Sloboda pod nákladom.

Do divadla: Richard III.

Hradec Králové - Proslulá Shakespearova hra Richard III. jako kabaret o bezmoci mocných, a to bez soucitu, bez blankversu, zato s hrbem rostoucím jak houba po dešti. Pavlína Štorková v titulní roli mrzkého padoucha s neodolatelným cynickým humorem, Jan Sklenář, František Staněk, Filip Richtermoc a Lubor Novotný jako anglické královny. Představení se koná v úterý od 19 hodin v hradeckém Klicperově divadle.

Přednáška: Děti a výchovné metody

Hradec Králové - Je dobré odměňovat nebo trestat děti? Přijďte si popovídat u kávy, jaké výchovné metody jsou vhodné a proč. Diskuzi povede psycholožka Stáňa Bydžovská. Akce se koná ve středu v MC Domeček v Hradci Králové od 10 hodin.