Originální výrobky vystavují v galerii

Hradec Králové - Vánoční autorská výstava začala v pondělí v hradecké Galerii U Přívozu. Své práce vystavuje čtveřice umělců, a to Marcela Hovadová, Hana Říhová, Kateřina Kočková a Jiří Tomanec. Zájemci si budou moci prohlédnout paličkovanou krajku, vitráže, figurální keramiku, originální betlémy, batikované oděvy či kovové šperky a hodiny. Vystavované výrobky je možné si zakoupit, lidé tak mohou udělat radost svým blízkým originálním vánočním dárkem. Výstava je v galerii k vidění až do soboty. Otevřeno je od pondělí do pátku vždy od 9 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. V pátek si lidé budou moci sami vyzkoušet paličkování, kurz je určený začátečníkům.

Blíží se koncert JH Big Bandu

Hradec Králové - Tradiční koncert Swingové Vánoce s JH Big Bandem, kde si poslechnete spoustu swingových, nejen vánočních melodií je za dveřmi. Letošním vzácným hostem bude česká přední jazzová zpěvačka s neobyčejmě poutavým hlasem a mimořádným žánrovým přesahem - Eva Emingerová. Z jejího vystoupení čiší energie, umí navodit velmi pohodovou atmosféru a získat si publikum. Svým humorem a originálními improvizacemi je již pověstná a je zvána na akce a festivaly po celé Evropě, v USA , Kanadě a Mexiku. Natočila 20 alb, z toho pět sólových CD. Zpívat samozřejmě uslyšíte i své oblíbené sólisty JH Big Bandu - např. Alenu Drtinovou, Janu Svobodovou nebo Míru Peše. Akce se koná 17. prosince v hradeckém Klicperově divadle od 19.30 hodin.

O víkendu se těšte na filmový maraton

Hradec Králové - K příležitosti 20. výročí vydání první knihy zve hradecké kino Centrál všechny milovníky knih a filmů o Harry Potterovi na filmový maraton. Osm dílů o klukovi s jizvou a „vy víte o kom“ ve dvou kouzelných prosincových dnech. Zažijte atmosféru Bradavické školy čar a kouzel na velkém plátně. Maraton proběhne ve dnech 15. a 16. prosince:

Pátek 15. prosince:
15.00 Harry Potter a Kámen mudrců (152 minut)
18.00 Harry Potter a Tajemná komnata (161 minut)
21.10 Harry Potter a Vězeň z Azkabanu (141 minut)
Sobota 16. prosince:
9.00 Harry Potter a Ohnivý pohár (157 minut)
12.00 Harry Potter a Fénixův řád (138 minut)
15.00 Harry Potter a Princ dvojí krve (147 minut)
18.00 Harry Potter a Relikvie smrti část 1. (140 m.)
21.00 Harry Potter a Relikvie smrti část 2. (125 m.)
(Délka maratonu je 1161 min bez přestávek.)