Veřejnosti se představí nejen všechny fakulty Univerzity Hradec Králové, ale také Lékařská i Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy a chybět nebude ani Univerzita obrany. Vyzkoušet si tak kdokoliv bude moci například střelecký trenažér či ukázky sebeobrany.

Ohlédnutí: Bezvadná muzika, zavládlo nadšení

Hradec Králové - Každou neděli se pořádají „pravidelná taneční odpoledne" pro širokou veřejnost v Kulturním domě Střelnice. Také v neděli 10. dubna se tančilo a veselilo, ale mimořádně jako host účinkovala poprvé jiná muzika, nežli ta, která zde hrává. Byla to slovenská kapela známá z TV Šlágr. Jmenovala se Black band. To zde ještě nebylo, aby se tak spontánně při ní bavilo a tancovalo. My starší a pravidelní účastníci jsme byli touto kapelou nadšení. Všichni souhlasili, abychom poděkovali pořádajícím, že ji zařadili do repertoáru. Škoda jen, že nepřišlo více lidí na takovou bezvadnou muziku. Snad příště. Doufám, že za všechny přítomné děkujeme této skvělé kapele alespoň tímto příspěvkem.   (Miloslav Žahourek)

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - V sobotu 30. dubna od 14.30 hodin na Šrámkově statku v Pileticích postaví máje všem pannám Hradeckým i přespolním. Letos již po dvacáté. Diváci se mohou těšit na místní i přespolní soubory a muziky stejně jako na jarmark lidových a lokálních řemeslníků. Někteří je svým dovednostem rádi přiučí. Na hlavní program plynule naváže podmájová zábava. Pro ty, kteří by si rádi udělali výlet v neděli 1. května  je připraven Májový jarmark ve skanzenu v Krňovicích od 11 do 17 hodin.