Tentokrát se děti seznámily s tím, co se děje na Slunci, seznámily se s planetami nebo se dozvěděly, že do vesmíru cestovala i zvířata. Večer pak projekt slavnostně zakončili nejmenší se svými rodiči a personálem školky. Děti měly u každé oblasti úkoly, u kterých zjistily, co vše si pamatují.

V Salonu se dozvíte o dronech

Hradec Králové - Máte rádi drony a moderní techniku? Jsou drony jen drahé hračky a jaké mají využití? To vše se dozvíte už ve čtvrtek na přednášce Pavla Struhy od osmnácti hodin v Salonu Královéhradeckém na Gočárově třídě. Vstup je volný.

Koná se devátý Open Dwoor

Hradec Králové - Koncerty kapel, divadlo, tanec i výtvarné workshopy a vernisáž. To vše přímo ve střezinské umělecké líhni. Přesněji v areálu budovy Jih ZUŠ Střezina na Slezském Předměstí. A o co že se jedná? O tradiční festival Open Dwoor, který škola pořádá už podeváté. Koná se právě během čtvrtečního odpoledne.
Mladí umělci se celý rok pilně učí a své dovednosti pak zúročí právě na festiválku. Předvedou se žáci všech oborů - hudebního, výtvarného, tanečního i literárně-dramatického. Na venkovním pódiu se budou střídat kapely populárního oddělení, v sále bude znít klasika. Zkrátka nepřijdou ani milovníci divadla. Večer se mohou těšit na představení Višňový sad. Svůj program mají přichystaný i výtvarníci, hlavní roli v něm budou hrát spreje, v plánu je i vernisáž. Tanečnice se rozpohybují o přestávkách, kdy se na pódiu budou měnit kapely.
Hudební scény má Open Dwoor tentokrát dvě - jednu hlavní a druhou menší na zadním dvorku, kde se dá posedět u kávy a ti nejmenší si tam užijí zábavu na nafukovacích atrakcích. Škola je k dispozici všem návštěvníkům. Mohou si prohlédnout její prostory a učitelé jsou připraveni odpovídat na otázky týkající se jejich oboru.
Stejně jako loni nechybí ani možnost si některé nástroje prohlédnout zblízka. Občerstvení během akce je samozřejmostí, zábavu najde celá rodina.