V Deníku postupně představujeme kandidáty.

Pomáhat zdravotně postiženým dětem. Přesně tuto cestu si zvolila Ilona Burešová. Vypomáhá každé pondělí ve sdružení rodičů a přátel zdravotně postižených dětí při mateřské, základní a střední škole Daneta v Hradci Králové od září roku 2011.

Angažuje se například 
v dramatickém kroužku nebo při organizaci různých volnočasových aktivit. „Dobrovolně nám pomáhá při dětských vystoupeních a různých akcích. A to vše ve svém volnu," chválí nezištnou pracovnici ředitelka Danety Monika Bourová.

Ilona Burešová se prý chtěla do dobrovolnické činnosti zapojit vždycky. „Pomáhat mě lákalo odjakživa. Když pak děti odrostly, a měla jsem více volného času, tak jsem se zapojila," vypráví paní Burešová o době před dvěma lety, kdy začala docházet pravidelně.

„Práce s dětmi mě velmi baví. Pomáhám i v pracovních dílnách, kde s nimi navlékám korálky nebo ve školní družině," popisuje své pondělky.

„Je spolehlivá a do práce dává vše. I přes těžká zdravotní postižení klientů, kdy je potřeba velké trpělivosti a empatie, je vždy milá a velmi ochotná," uvádí Eva Kmínková ze sdružení, které paní Burešovou na cenu Křesadlo nominovalo.