Porota rozhodně neměla jednoduchý úkol. Hlavní ocenění – originální ručně vyrobený předmět z dílny Jaroslava Zívala, kováře z hradu Křivoklát – si v kategorii „Zaměstnanec" odnesla Alena Semelová, docházející na dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Odpracovala již více než 300 hodin dobrovolnické služby. Chodí za malými dětmi, se kterými si hraje, maluje a povídá a vůbec se je snaží vytrhnout z nemocničního stereotypu. V kategorii „Student" dostala cenu Daniela Mohylová, pomáhající v Klubu Mariánek v rámci Domova pro matky s dětmi. V kategorii „Osoby bez trvalého pracovního poměru" obdržela ocenění Andrea Srníková z Danety. Je tam dobrovolnicí už od roku 2007. Pomáhá při přípravě kulturních akcí, vyřizuje úřední záležitosti, a tím uvolňuje ruce pedagogickým pracovníkům.

V kategorii „Senior" byl oceněn Miloslav Kopecký, který svým působením v Dětském domově v Nechanicích přispěl zároveň i k rozvoji firemního dobrovolnictví.

„Věříme, že cena Křesadlo je dobrovolníkům alespoň symbolickým poděkováním za to, že přinášejí lidem naději a dodávají jim sílu. A také doufáme, že jejich odhodlání bude pro nás ostatní inspirací," přiznala Zuzana Hloušková z pořadatelské organizace.