Trpělivost začíná docházet vedení společnosti Krijcos, která chce přestavět bývalou prodejnu potravin v Labské Kotlině na sportbar s hernou. Na nájemném už firma zaplatila téměř milion korun, ale stále nemá zaručené, že dostane k projektu povolení.

„Začali jsme jednat s majiteli objektu o zrušení smlouvy. Situace už je neúnosná. V srpnu máme na magistrátu jednání se stavební komisí. Pak se rozhodneme, jestli budeme pokračovat dál, nebo to zabalíme,“ řekl předseda představenstva Krijcosu Richard Chlad.

Proti záměru firmy se postavila nejen část obyvatel sídliště, ale i město. Vadí jim především to, že v blízkosti baru, jehož součástí bude i herna, je základní škola. Později se však ukázalo, že objekt je od školy vzdálený více než sto metrů, což je ochranné pásmo nařízené zákonem.
„Nehodláme soukromému subjektu bránit v podnikání, ale chceme dostat herny z blízkosti škol, internátů, sportovišť a zkrátka z míst, kde se zdržuje mládež. Bez příjmu z automatů se město obejde,“ uvedl mluvčí magistrátu Václav Svoboda.

Hlavní argument hradecké radnice, že Krijcos nemá v lokalitě k dispozici dostatek parkovacích míst, se však firmě podařilo vyřešit.
„Pronajali jsme si další pozemky v okolí, kde můžeme parkoviště vybudovat. Ustoupili jsme také místním obyvatelům a v projektu navíc počítáme s protihlukovým opláštěním a speciálními okny. Hlavní vchod jsme také odvrátili od obytných domů,“ řekl Richard Chlad.

Krijcos chtěl původně do přestavby investovat sedm milionů korun. Parkoviště s úpravami objektu firmu přijdou na dalších zhruba 2,5 milionu korun.
Odpůrcům tak téměř došla munice, ale přesto se nehodlají vzdát. „Jedinou možností je vznést námitky v územním a stavebním řízení. Měli by se zapojit především obyvatelé Labské, kteří mohou strhnout veřejné mínění a stavbu blokovat. Město už s tím příliš nenadělá,“ dodal Svoboda.