Po oba víkendové dny si museli řidiči projíždějící centrem Hradce Králové hledat objízdné trasy. Důvodem byla úplná uzavírka rekonstruované křižovatky Koruna. „Křižovatku jsme museli uzavřít. Dělníci zde na již instalovanou korunu přidělávali výložníky a jisticí lana pro budoucí trakční vedení," osvětlil důvod uzavírky ředitel hradeckého Dopravního podniku Miloslav Kulich.

Víkendová uzavírka však není poslední, která ještě řidiče před otevřením křižovatky čeká.

Podle náměstka hradeckého primátora Jindřicha Vedlicha budou muset řidiči protrpět ještě tři uzavírky. Ty se však neodehrají přes den, ale v nočních hodinách.

Ta první je naplánována již na tuto středu. „V noci ze středy na čtvrtek se křižovatka uzavře z důvodu montáže trakčního vedení. Řidiči se budou řídit dle dopravního značení, které vymezí objízdné trasy," řekl Deníku Jindřich Vedlich s tím, že omezení bude platit mezi středeční 22. a čtvrteční čtvrtou hodinou ranní.

Ve stejném časovém plánu se uskuteční i poslední uzavírky, které jsou, stejně jako ta v polovině tohoto týdne, spojeny s montáží trakčního vedení. První se uskuteční v noci z 24. na 25. června. Ta poslední o den později. Konec výstavby křižovatky Koruna je naplánován na 31. července.

Rekonstrukce křižovatky Koruna v sousedství právě vznikajícího obchodního centra Aupark vyjde na 127,9 milionu korun.

Původní odhady byly ale mnohem nižší. Ještě v předloňském roce se mluvilo pouze o 80 milionech. I přes mnohem vyšší rozpočet zhruba dvě třetiny zastupitelů tento krok odsouhlasily. Kromě okružní křižovatky se stavbaři zaměřili také na její okolí. Přibyly přechody pro chodce, cyklistické stezky i zeleň.