Poslední hororový týden čeká šoféry v Hradci Králové. Rekonstrukce silnic u největších křižovatek jdou do finále. „Opravy by měly skončit v pátek 17. října, včetně značení. Pokud nezačne pršet, pak by se práce protáhly i na další víkend,“ uvedla manažerka provozu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miluše Votroubková.

S omezením dopravy musí řidiči počítat na křižovatkách Lipky, Anička, Hradubická a Brněnská. Policisté očekávají největší problémy v centru města, zejména u vily Anička. „Na příjezdu od Lipek bude průjezdný pouze pravý pruh, ostatní bude stavba. Snažíme se o to, aby tam dělníci v pátek nastoupili déle, abychom přežili alespoň dopoledne.

Na Brněnské bude opět provoz sveden do protisměru,“ upozornil dopravní specialista policie Lubomír Šitina. Kromě uzavření některých pruhů bude na křižovatkách mimo provoz také světelná signalizace. Policisté varují řidiče, aby byli ostražití především na přechodech. „Například z křižovatky Anička jsou ovládané přechody také na části Gočárovy třídy a V Lipkách. Znamená to, že i tyto úseky budou bez signalizace,“ dodal Šitina.

Rekonstrukce pěti frekventovaných křižovatek přijde stát zhruba na 22 milionů korun. Podle ŘSD by se na opravených úsecích neměly tvořit varhany ani koleje. „Použili jsme novou technologii. Pokládáme drenážní koberec, do kterého se zalévá speciální cementové mléko. Jde o tvrdší povrch, který je odolný také vůči vodě,“ vysvětlila Miluše Votroubková. Na ukončení oprav se těší také šoféři dopravního podniku.

„Nejsme rádi, když nemůžeme dodržet jízdní řád. Zpoždění bylo veliké, což se cestujícím nelíbilo. Je dobře, že budou silnice opraveny, ale byli bychom raději, kdyby se to dělalo o prázdninách. Nezablokovalo by to celý Hradec,“ řekl Leo Sedláček z dopravního podniku.