Pokud se neuskuteční zamýšlený převod špitálu do Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, o kterém se momentálně vedou intenzivní jednání, uvažuje majitel nemocnice také o jejím uzavření.

Kromě samotné brány Krkonš má vrchlabský špitál význam pro okolní města a obce, zvláště pak horská střediska, kde se během zimní sezony soustřeďuje velké množství turistů. To je případ hlavně Špindlerova Mlýna. „My samozřejmě chceme, aby nemocnice fungovala, ale je nám vcelku jedno, kdo ji bude provozovat a jestli bude soukromá nebo součástí krajského zdravotnického holdingu,“ sdělil místostarosta Petr Kraus. Podobné hlasy znějí také z ostatních krkonošských obcí.

Budoucností špitálu se na prosincovém jednání zabývali představitelé Černého Dolu. Podle starosty horského střediska Zdeňka Krause zastupitelstvo vyjádřilo podporu pro zachování „funkční nemocnice“ ve Vrchlabí.

Svůj názor budou moci vyjádřit obyvatelé Strážného, mezi kterými chce v následujících dnech radnice rozesláním letáků udělat průzkum. „Starší občané určitě budou rádi, pokud takhle blízko nemocnice zůstane,“ podotkl starosta Miroslav Sazeček.

Za převod soukromého špitálu do krajské sítě, kvůli zachování zdravotní péče v krkonošském regionu, se usnesením na konci prosince postavila také vrchlabská radnice. O koupi a začlenění nemocnice do královéhradeckého zdravotnického holdingu budou krajští zastupitelé jednat 22. ledna. (top)