Správa KRNAP chce i v budoucnu pečovat o životní prostředí všemi možnými prostředky a pečlivě zvažuje veškeré kroky ve svém jednání v zájmu ochrany přírody. Nákup vozidel na zemní plyn je jen jedním z těchto kroků.

Správa KRNAP vypsala řádné výběrové řízení na nákup nových osobních automobilů a veřejně zveřejnila požadavky pro zachování transparentnosti. Požadavky na výbavu aut byly především nejnižší cenová nabídka, pohon motoru LPG, pohon 4×4, provedení Combi, výhodná kombinovaná spotřeba, barva vozu. Z dodaných nabídek bylo na základě rozhodnutí pětičlenné komise vybráno a nakoupeno do vozového parku: 3 osobní automobily Fabia-Combi a 3 osobní automobily Suzuki Sx4. Oba druhy jsou na alternativní pohon (LPG).

„Vozidla se v náročném terénu Krkonoš rychleji opotřebovávají. Po šesti letech dennodenního provozu bylo třeba některé vozy nahradit. S ohledem na to, že se naše vozidla pohybují po území Krkonošského národního parku, jsme se v tomto roce při nákupu nových potřebných vozů zaměřili nejenom na ekonomiku, ale i na ekologii,“ uvedl Jan Hřebačka, ředitel Správy KRNAP.

Správa KRNAP je vlastníkem čerpací stanice LPG, která nebyla dlouhou dobu využívána. Nyní budeme jednat o revizi a případném uvedení do provozu jak pro vnitropodnikovou potřebu, tak i pro další zájemce či širokou veřejnost. Investice do obnovy této stanice by se tedy brzy vrátila.

Správa KRNAP se stále více zaměřuje na ekologii a v použití vozů na alternativní pohon jde příkladem i ostatním institucím.

Alena Drahná, mluvčí Správy KRNAP

tel.: 737 272 557, e-mail: mluvci@krnap.cz