„Na 'velké nule' jsme se nedohodli, padlo to. Zkusíme věc dohrát do konce. Ani soud už netlačí na to, abychom se smířili,“ řekl včera Deníku Krtičkův právní zástupce Tomáš Těmín. Podle něj Jaroslav Krtička dohodu odmítl i přesto, že by pro něj zřejmě byla výhodná.

Ze tří soudních sporů o zaplacení nájemného mezi Krtičkou a ČSSD byl zatím jen jeden rozhodnut pravomocně. Podle rozsudku má Jaroslav Krtička sociální demokracii zaplatit deset milionů korun. Na majitele Taneční školy Krok byla na sklonku loňského roku dokonce uvalena exekuce.

V druhém řízení Krtička usiluje o sedm milionů korun, které prý vložil do opravy Střelnice, kdežto ČSSD po něm ve třetím soudním řízení chce asi 635 tisíc korun. „Ale protože se ty případy táhnou už jedenáctým rokem, je lepší udělat 'velkou nulu' a říci si, že soudní spory ukončíme a exekuce zastavíme. A nebudeme si vzájemně nic platit,“ řekl v lednu u soudu právník zastupující ČSSD Martin Vlk. Podle něj jde ze strany ČSSD o vstřícnost.

Jaroslav Krtička nyní nabízenou dohodu odmítl, takže jednání ohledně peněz, které po sobě obě strany požadují, u Okresního soudu v Hradci Králové pokračuje.

Nejvyšší soud však už před časem rozhodl, že nájemní smlouva uzavřená mezi Krtičkou a ČSSD je neplatná.

Kauza Střelnice

Jaroslav Krtička se svou taneční školou vyhrál v roce 2002 výběrové řízení na pronájem Střelnice, která patří ČSSD. Bývalé kino přebudoval na taneční a společenský sál. Pak se však strany nepohodly a už v roce 2007 tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek oznámil, že vedení sociální demokracie chce, aby Krtička provedené stavební úpravy zase zboural nebo uvedl do původního stavu. Zatímco ČSSD od tanečního mistra žádala několik milionů korun za nájem, Krtička požadoval, aby mu zaplatila za provedenou opravu. Spory pak skončily u soudu.

Spor se vede o nájem za část Střelnice
Budova Střelnice sloužila sociální demokracii, ale v padesátých letech minulého století byla předána k užívání odborům. ČSSD se objekt vrátil až v roce 1991, odborům však musela zaplatit pět milionů korun.

Rozvodněný potok v Křinicích ohrožoval rodinný dům. Hasiči ze Stanice Broumov, JSDH Broumov a JSDH Křinice stavěli zábrany z pytlů s pískem a dřevěných podlážek.
Prudká letní bouře přišla už v květnu