Jak pomoci Kubíkovi?
Kdo by chtěl nemocnému Kubíkovi přispět, může zaslat jakoukoliv finanční částku na sbírkový účet, který má u společnosti Avevia: 2000276305/2010, 
VS 11300002.

Pětiletý Jakub Řehoř se narodil z dvojčetného těhotenství, dva měsíce před termínem porodu. Po narození nastalo krvácení, kvůli němuž je na polovinu těla ochrnutý a má opožděný psychomotorický vývoj.

I když lékaři chlapci nedávali mnoho šancí na přežití, dnes se jeho stav zlepšuje. A to nejen díky péči doktorů, ale i štědrých dárcům, kteří během roku přispívali na náročnou léčbu.

Zlepšuje se levačka i jemná motorika

Jednou z pomáhajících je i kastelánka Nového zámku mezi Rudolticemi a Lanškrounem Krasava Šerkopová, která pro chlapce organizuje sbírku, jež jde na ozdravné pobyty, které Jakubovi pomáhají ze všeho nejvíce.
Rehabilitace přispěly třeba i k tomu, že chlapec viditelně zlepšil svou motoriku a začal více používat částečně ochrnutou levou ruku. Také se mu mnohem lépe chodí. Schody, do kterých ještě dříve musel 
s pomocí maminky, vyjde dnes sám.

Na podzim  dostal Kubík speciální cyklopřívěs, díky němuž může vyrážet na výlety se svou rodinou. Před nedávnem získal také od nadace Život dětem iPod, na kterém bude pracovat formou hry na speciálních logopedických programech, které mu budou dále zlepšovat jemnou motoriku a pomáhat při koordinaci pohybu levou rukou.
„V říjnu chlapec absolvoval už druhý rehabilitační pobyt v letovisku na Ischii," popisuje Krasava Šerkopová. Částkou dvaceti tisíc korun mu na něj přispěl pan Vaněček se svou maminkou, který si o chlapci přečetl na stránkách Deníku.

„Pobyt umožnil Kubíkovi využít koupele ve vodě,která má léčivé účinky a pomáhá zlepšovat hybnost. Chlapci vířivé koupele a další procedury velmi prospěly – plaval i levou rukou, kterou dříve téměř neovládal," dodává kastelánka s tím, že Kubík začal levačku používat i po návratů domů.

Rehabilitační pobyty však mají největší účinek, pokud se opakují. Na další by měl jet Kubík už v dubnu, rodina proto shání zbývající finance.
„Zatím se podařilo shromáždit část prostředků na příští rok. Těší mě, že lidé nejsou lhostejní a přispějí, i když třeba jen po malých částkách. Chlapcův stav se díky tomu trvale zlepšuje," děkuji kastelánka spolu s rodinou pětiletého Kubíka.

Léčebné pobyty ani některé pomůcky nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Vzhledem k tomu, že má Jakub Řehoř zvýšené potřeby léků,  návštěv lékařů nebo hospitalizací v nemocnici, byla by jakákoliv další léčba pro rodinu finančně nedostupná.

Veronika Skřivanová