Úředníci hradeckého magistrátu ve středu přišli ke kinu Centrál zbytečně. Jeho nájemce, sdružení Pro-Centrál zastoupené Leošem Kučerou, je dovnitř nepustil.

„Nemůžeme jít dovnitř, protože nám to nájemce neumožnil," konstatovala Alena Kopicová z odboru správy majetku královéhradeckého magistrátu. Ten poslal výpověď z prostor sdružení už před měsícem.

„Proti výpovědi jsem podal rozpor, část majetku už zabavili exekutoři, nesmí s ním nikdo manipulovat, nyní je vše v rukou insolvenčního správce," řekl Leoš Kučera s tím, že výpověď podaná městem je nesmyslná, město naopak tvrdí, že se ze strany sdružení jedná o obstrukce.

Město: Leoš Kučera dělá naschvály

Podle slov mluvčí radnice Magdalény Vlčkové sdružení od středy užívá prostory kina neoprávněně, a město proto považuje jeho postup za obstrukci.

„I nadále připravujeme kroky, aby kino mohl co nejdříve převzít nový nájemce," řekla Vlčková. Radnice tvrdí, že se snažila od prvopočátku zjištění problémů provozovateli kina pomoci.

„Leoš Kučera však vstřícné nabídky nevyužil a celá záležitost se citelně zkomplikovala. Nevím, proč v kině dál zůstává, prohlubuje tak jen finanční ztrátu sdružení a v kině se nemůže promítat," uvedl hradecký primátor Zdeněk Fink.

O jistém vzdoru ze strany Leoše Kučery hovoří i fakt, že ačkoliv mu město poslalo výpověď z prostor už na konci června, rozpor podal až den před vypršením lhůty. Tuto skutečnost nedokázal novinářům vysvětlit.

„Myslím, že by nebyl problém si prostory převzít i se zabaveným majetkem," podotkla Magdaléna Vlčková.

Sdružení zároveň připravuje podklady pro návrh na insolvenci. „Věřím, že to stihneme do pondělí. Další kroky bude řešit insolvenční správce," řekl Leoš Kučera.

Hradecká radnice plánovala, že sdružení Pro-Centrál dá jako odstupné přibližně dva a půl milionu korun na vyrovnání s věřiteli. Za odstupné mělo město získat promítací techniku, kterou si sdružení předtím pořídilo z dotací města. Toto řešení však padlo, protože dluhy sdružení jsou téměř 4 milionu korun a městské peníze na jejich úhradu nestačí.

Leoš Kučera, který byl až do loňského října náměstkem hradeckého primátora, na svůj post rezignoval poté, co se dluhy sdružení, které vedl, dostaly na veřejnost, a vrátil se do kina, aby se je pokusil zachránit, což se mu nepovedlo.