Rekonstrukce začala až po téměř dvou letech, protože se oprava ukázala mnohem komplikovanější, než se na začátku zdálo. Původní způsob opravy mostku, na nějž bylo město připraveno, zakázal v loňském roce z důvodu zhoršení jeho stavu soudní znalec. Most poškodila velká voda v červnu 2013. Hotovo by mělo být do podzimu.

Galerie 123 hostí výstavu Krajináři

Hradec Králové - Galerie Stodvacettrojka v Hradci Králové zve na výstavu Krajináři (krajina jako východisko k obrazu). Tématu krajiny se věnovali: Trampota, Špála, Macoun, Schadt, Jaroš, Seifert, Jíra, Waltr, Komárek, Vyleťalová a další. Výstava trvá do 3. července.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Fond ASEKOL letos podpoří osm projektů v Královéhradeckém kraji částkou 215 tisíc korun. Realizace všech vybraných projektů by měla být dokončena do konce roku. „Nejvíce žádostí směřovalo ke zkvalitnění sběrných míst a zabezpečení sběrných dvorů kamerovým či jiným systémem. Tyto projekty díky podpoře fondu nabídnou občanům pohodlnou a snadnou možnost vyhodit staré elektro. Navíc se daří snižovat počet krádeží a celkově zvýšit bezpečnost sběrných míst," říká Eva Zvěřinová, manažerka sběrné sítě společnosti.

Tip na výlet: Postavy z Babičky ožily v Ratibořicích

Královéhradecko - V Babiččině údolí na Náchodsku je od středy až do neděle možné potkat postavy známé z knihy spisovatelky Boženy Němcové Babička, jejíž děj se odehrává právě zde. Například v zámeckých komnatách návštěvníci uvidí paní kněžnu či komorníka Leopolda. V budově Rudrova mlýna lidé najdou rodinu mlynáře s celým houfem jeho dětí. Na Starém bělidle se pak setkají s babičkou a vnoučaty.