Ve sportovní hale v Dolní Cerekvi na Jihlavsku se nedávno o titul juniorských mistrů republiky utkalo dvanáct týmů. Kulatá šachovnice patřila mezi největší favority a svoji pozici potvrdila stoprocentní bilancí ve skupinách. Studenti hradeckých gymnázií a středních škol bez problémů postoupili do semifinále, ve kterém překvapivě snadno (14:3) rozebrali tým Slatiňan.

Famózní skóre, béčko šesté

Finálový duel čekal Kulatou šachovnici s českobudějovickým týmem 3SB, se kterým se hráči již jednou utkali předchozí den (výhra 9:5). Finále bylo pro Hradecké nejvyrovnanějším zápasem šampionátu, ale ani budějovičtí hráči nedokázali odolávat propracované zónové obraně a efektivnímu útoku. Od stavu 8:6 nepovolili Hradečtí soupeři ani bod a vítězstvím 12:6 si zajistili druhé juniorské zlato za sebou. Tým prošel turnajem s famózním celkovým skóre 87:19 ze šesti zápasů.

Tým Kulaté šachovnice B se statečně probil až do zápasu o 5. místo, kde jen o bod podlehl pražským F.U.J. (8:9). Kompletní výsledky turnaje jsou k dispozici na internetové adrese www.frisbee.cz.

Navážou na úspěch?

Celek Kulatá šachovnice A (juniorský tým doplněný o vysokoškoláky a čerstvě pracující) o druhém lednovém víkendu čeká obhajoba loňského 1. místa při mistrovství České republiky v kategorii Mix v dospělé kategorii. Na turnaji v Plzni jej bude chtít z pozice mistrů sesadit dalších devět nejlepších týmů, které se na finálový turnaj kvalifikovaly.

Jiří Voseček

Pohoda i řemeslo. Studio Lucky spojuje obojí

Hradec Králové - Palác na Komenského třídě 264 pro sebe stavěl fotograf a zlatník Karel Bitterlich. Je to jeden z nejlepších domů této ulice. Před světovou válkou zde bylo po sedm let založeno a umístěno Komenium, pensionát pro studenty. Bydlela zde i baronka Mac Enis, rodem hraběnka z Valdštýnu s dcerami, jak popisuje Tolmanova Hrst vzpomínek na Hradec dnešní sídlo Studia Lucky v krajském městě.

Lucie Halounková ve Studiu Lucky.Není divu, že v budově plné vzpomínek na císařské i prvorepublikové časy si kadeřnické a manikérské služby, které ve svém studiu poskytuje Lucie Halounková, zákazníci moderního salonu doslova užívají: obklopeni vzorově restaurovanými secesními interiéry paláce starého Hradce s výhledem na nedávno rekonstruované městské hradby. I proto jsou ošetřování nehtů či úprava vlasů podle nejžhavějších současných trendů a postupů ve Studiu Lucky spojeny i s relaxací a pohodou.

„Dříve jsem působila v budově hradeckých lázní a na Gočárově třídě, kde bylo mnohem rušněji než nyní. Zákazníci si často pochvalují právě klidnou a příjemnou atmosféru, která dnes není úplnou samozřejmostí," říká usměvavá Lucie Halounková, která kromě kadeřnictví nabízí i manikúru či P-shine, což je úprava nehtů s využitím včelího vosku.

Zákaznice si tak mohou kromě čekání při barvení či melírování účesu dopřát i úpravu nehtů či masáž rukou. „Tyto služby jsou převážně dámskou záležitostí, ale polovinu klientely našeho studia tvoří pánové. I proto jsem schopna kromě doporučení vhodného pánského střihu poradit a nabídnout nejrůznější přípravky na úpravu či proti řídnutí vlasů, které lze pořídit pouze od profesionálů," doplňuje Lucie Halounková, jejíž služby patří na hradecké poměry k cenově příznivým.

Samozřejmostí útulného salonu je pohodlné foyer vybavené malým barem s kávovarem.   (alp)