Domluvit se s oním mužem nebylo jednoduché, jak hlídka zjistila hned po dojezdu na místo. Byl opilý, dezorientovaný a začal být i agresivní.

„Hlídce sdělil, že se s její matkou seznámil včera na nějakém večírku, a poté se k ní šel vyspat. Ráno se probudil a chtěl si dojít koupit cigarety. „Tohle dítě“, které bylo v bytě, se k němu přidalo. Nyní však zjistil, že nenajde cestu zpátky a ani neví, jak se žena, u které spal, jmenuje. Holčička si cestu domů také nepamatovala,“ popsala mluvčí hradeckých strážníků Eva Kněžourová.

Strážníci se pokusili po okolí zjistit, zda holčičku někdo nezná. Když se jim to nepodařilo, byly na místo přivolány pracovnice oddělení sociálně právní ochrany dětí, které si děvčátko předškolního věku převzaly do péče. Až v odpoledních hodinách se matka pro dítě na Orgán sociálně-právní ochrany dětí dostavila.

Ilustrační foto.
Kuriozita z Hradce: s cizí ženou v cizí posteli, v neznámém domě s cizím dítětem

To jsem já sám si, vysvětloval muž se staženými kalhotami jednoho červnového dne hradeckým strážníkům - to je další případ, s nímž se setkali hradečtí strážníci. 

Zmíněné vysvětlení jim podal muž, který v jedné ze zdejších ulic na veřejnosti onanoval. Prý „to“ na něj přišlo po pivu.

„Na tísňové lince přijalo operační pracoviště městské policie oznámení, že uprostřed ulice stojí muž se staženými šortkami a masturbuje,“ informovala o případu, který budil pohoršení, za Městskou policii Hradec Králové Simona Pacltová.

Přivolaná policejní hlídka našla na místě mladého muže se staženými kraťasy. Při osvětlení situace mladík uvedl: „To jsem já sám si.“

„Dále sdělil, že požil alkohol a nějak to na něj přišlo. Nic ho k činu nemotivovalo. Přivolaná hlídka Policie ČR si muže následně převzala k dořešení,“ doplnila Pacltová. 

Hodně horko pak asi bylo hlídce strážníků a policistů na konci listopadu, když se dozvěděli, že okraji střechy jednoho z hradeckých domů stojí zfetovaný polonahý muž a huláká. Tento případ měl k úlevě všech šťastný konec.

„Ve výšce asi 6 metrů stál mladý muž, který křičel na celé okolí a nebezpečně se kymácel na okraji střechy. Hlídce se podařilo kontaktovat majitelku domu, která ji vpustila do budovy. Strážníci společně s policisty zabouchali na dveře u bytu, ze kterého mladík vylezl na střechu. Dveře jim otevřel spolubydlící, který přiznal, že oba požili návykovou látku,“ popsala Eva Kněžourová.

Zdroj: Městská policie HK

Přítomní muži zákona vylezli za mladíkem oknem a s výtržníkem v trenýrkách, který balancoval na okraji střechy, se snažili komunikovat. Nejspíš je pak překvapila i jeho reakce. Nejdřív vůbec nereagoval, po chvíli se však otočil, proběhl kolem nich s tím, že jde spát, a zalezl do postele.