„Všichni čtyři jsme chodili na Základní uměleckou školu Sřezina a spoluzakládali jsme jeho smyčcový orchestr Smiling String Orchestra. Náš učitel a dirigent Mikuláš Ježek nás tehdy vybral, abychom vytvořili i kvarteto. A jednou z prvních skladeb, kterou jsme nastudovali, byla druhá věta Amerického kvartetu. A postupně jsme přidávali další části,“ zavzpomínala houslistka Marie Bařinová z Leggiero Quartet. Proto bylo logické, že si právě toto dílo hudebníci vybrali na svou nahrávku. A jako bonus ho doplnili jedním z Dvořákových valčíků.

Jakub Mádl z Nového Bydžova bude o titul usilovat pod soutěžním číslem 8.
O titul Muž roku bojuje pětatřicetiletý asistent kameramana z Nového Bydžova

Ke zkouškám se dnes kvarteto sjíždí do Hradce Králové z různých koutů republiky. Ve studiu hudby totiž pokračují na konzervatoři v Pardubicích a Praze a na pražské HAMU. Pouze Ondřej Metelka se rozhodl studovat jiný obor, informatiku na univerzitě v Brně. Ale naprostou samozřejmostí pro něj bylo, že se stal členem akademického Symfonického orchestru Masarykovy univerzity.

Na koncertě představí kvarteto své CD, pojmenované Dvořák, srdečně ležérní, ležérně srdečný, a symbolicky se rozloučí se svým studiem na ZUŠ Střezina. A zahrají si i se Smiling String Orchestra. „Mám radost, že se nakonec k našim následovníkům přidáme a aspoň v jedné skladbě si zahrajeme společně,“ dodala Marie Bařinová.

Mohlo by vás zajímat: Filmové večery pod hvězdami na břehu Orlice. Letní kino Širák zahajuje sezónu

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth