V novém čísle časopisu, který vychází na hradeckých a pardubických středních školách, se objevil rozhovor s pornohercem Robertem Rosenbergem.

Kvůli článku v MF Dnes kolem tiskoviny vznikl menší skandál. Uvádí se v něm, že časopis si mohly koupit i jedenáctileté děti a rozhovor je prý poněkud drsnější. Magistrát, který na vydání časopisu přispěl, chce celou záležitost přezkoumat. „Budeme zkoumat, jestli nebyla porušena pravidla grantové politiky,” potvrdila Magdaléna Vlčková, mluvčí magistrátu.

Královéhradecký kraj, který také přispěl na vydání časopisu deseti tisíci, věc tak dramaticky nevidí. „Rozhovor není právě profesionálně vedený, je možné diskutovat nad jeho vhodností, ale na druhou stranu jde o časopis, pro který stále platí svoboda tisku a vedou ho pouze studenti, kteří se žurnalistiku učí, ne profesionální novináři. Kraj chce vycházet vstříc zajímavým projektům, a ne být jejich cenzorem,” uvedl Imrich Dioszegi, mluvčí krajského úřadu.

„Nás celá věc mrzí, vůbec jsme si neuvědomili dopad článku. Chceme založit redakční radu, která by přísněji dbala na obsah časopisu,” řekl Jakub Kolmistr, prezident Break Times. Redaktoři se snaží stránky časopisu naplnit materiály, které jejich generaci zajímají. „Nedošlo mi, že by mohl článek někomu vadit, měl především pobavit,” uvedl autor Jakub Misík. Časopis funguje dva roky a vydává se na osmi středních školách, dohromady do něj přispívá kolem osmdesátky studentů. Redakce organizuje například sbírku na stavbu sirotčince v Mozambiku a pořádá další přínosné projekty.